עם ישראל מוכר בתאוותו הרבה לבשר, אולם לפני שזה ישמע בעיקר רעבתני, אפשר בהחלט להיווכח כי בשנים האחרונות ישראלים רבים מפגינים ידע רב בכל הנוגע להכנת בשר, לרבות מאז שגילו את החלופה הקלאסית למכשיר הגריל – מעשנת הבשר. במידה וזו הפעם הראשונה שאתם נתקלים במונח זה, נדגיש כי ייעודה של המעשנת (או המעשנה) היא לא לצלות את המזון (הבשר או דגים), כי אם להוסיף לו בעיקר  ארומה וטעם מעושן וייחודי. כחלק מהתהליך הבישול במעשנת, הינו לתת למזון להתבשל בבישול ארוך, מה שמוביל לתוצאות משובחות ועסיסיות במיוחד. יש כמה סוגים של מעשנות, אולם במאמר זה נתרכז דווקא במעשנת בשר גז שנחשבת לאלטרנטיבה מודרנית, קלה ופשוטה להרכבה ולתפעול. כל מה שיש לעשות זה לחבר בלון גז למעשנה, להפעיל אותה בחצר הבית ולוודא שיש עוד בלון ספייר – כי אחרי הכל מדובר בתהליך בישול איטי. 

מי זו מעשנת הבשר וכיצד היא בנויה? 

מעשנת בשר היא כלי שמורכב משני תאים – התא שבו מכניסים את הבשר או המזון ותא נוסף שמיועד לגחלים הלוחשות שהן למעשה מספקות את הטעם המושלם. לא כולנו מתגוררים בבית עם חצר ועבור כל מי שאין לו מקום בחוץ להתקין מעשנת גדולה לחצר, יוכל היום ליהנות ממעשנת גז ביתית שתוכננה במיוחד למרפסת או לכל חלל ביתי קטן. מעשנות הגז מגיעות בעיצובים שונים עם חלונות שקופים שמאפשרים בקרה על כל מה שמתרחש בתוך פנים המעשנת מבלי שנאלץ לפתוח את הפתח שלהן. הן דקורטיביות ומכניסות הרבה סגנון ואופי לחלל וזה מבלי שנדבר עוד על הריחות המופלאים שיוצאים מהן לאורך כל זמן הבישול. 

מעשנת בשר גז מגיעה עם דופן כפולה משני הצדדים ומצליחה לשמור באופן אידיאלי על טמפרטורת חום. את כפתור ההצתה אפשר למצוא בתחתית של המעשנת, ועל דלת הזכוכית ישנו מד חום שמורה על הטמפ’ שיש בפנים. פנים המעשנת יהיה בנוי משלוש  קומות של רשתות כשבאזור התחתון יש מגש שמסייע לאגור את הנוזל והשומן שניגר מהמזון. המעשנה הינה פשוטה להפעלה וזהה לגז רגיל.  במידה ורק התחלתם לעשן, או אם אתם פחות מתחברים לטעם של העץ, אך אתם עדיין מעוניינים בטעם המעושן, מעשנת גז מומלצת עבורכם. כמו כן, היא קלה לתחזוקה ומחירה יחסית זול בהשוואה ליתר המעשנות.

עישון קר ועישון חם

סביר להניח שאתם לא לחלוטין יודעים מה ההבדל בין עישון חם לעישון קר, וגם אם כן, נעניק הסבר קצר עבור מי שלא – שיטת העישון הקר נחשבת להרבה יותר סיזיפית והיא תפעל בחום של כמה עשרות מעלות בודדות, היא ארוכה בצורה משמעותית (לעיתים היא תיקח ימים ארוכים עד שבועות), ולצורך זה היא גם דורשת תהליך עיבוד מיוחד של אותן מזונות שיוכנסו למעשנת בטרם יתקלקלו. שיטת העישון הקר לא תבשל את  המזון ולכן מה שנהוג להכניס אליה זה לרוב גבינות, דגים וגם משקאות עם אלכוהול. מצד שני, שיטת העישון החם, הינה הרבה יותר מהירה למרות שבמונחי בישול, גם היא לוקחת זמן (כמה שעות בודדות לכל היותר) ובמעלות חום של עד מאה מעלות מקסימום, כשהתוצר הסופי שיתקבל יהיה בשר עבה, עסיסי ונימוח שעבר הליך בישול איטי, אך יחד עם זאת, עדיין נותרו בו הנוזלים שמותירים אותו פיקנטי ומענג!

לאילו סוגי בשר מתאימה מעשנת בשר גז?

מעשנת בשר גז תתאים במיוחד לסוגי בשרים כמו שייטל, סטייקים ולמעשה לכל בשר או דג ממוצע שקונים, זאת משום שלפני הכל מטרתה של המעשנת היא לשפר ולהיטיב את הטעם של המזון על ידי שיטת הבישול הייחודית שמוסיפה הרבה ניחוח למזון. כשמעשנים בעישון שהוא חם, יש לוודא מראש מה הן הטמפ’ הרצויות לאותו סוג של עישון, בהתאם לנתח הבשר או הדג, כדי להגיע לתוצאה המשולמת. מעשנת בשר גז מגיעה עם מגוון אביזרים נלווים שיש בהם שימוש כגון מד טמפ’, אבן שמוט, ווי תליה או שיפוד מסתובב, מגש למים וכולי.

מעשנת פחם או מעשנת גז?

מעשנת הפחם נחשבת לקלאסית בכל עולם המעשנות, אך יחד עם זאת, מעשנת גז היא המצאה מתקדמת יותר שמתאימה לסגנון החיים של היום ויש לה לא מעט יתרונות. נתחיל בעלויות, מעשנת הגז הינה זולה הרבה יותר ממעשנת הפחם, היא לא מצריכה התעסקות סביב כל עניין התחזוקה, לעומת מעשנות אחרות כמו פחם, שהיא הרבה יותר מלכלכת ודורשת תשומת לב ותפעול מחושב – החל מזמן ההדלקה שנחשב כשלעצמו מורכב, הקפדה על ויסות החום וגם על מרכיבים נוספים כמו בדיקה מתמדת של כמות הפחם, תחזוקה תדירה וכולי. כל זה ייחסך במקרה של מעשנת גז, היא פשוטה לתפעול ויכולה להתאים גם למי שלא מנוסה. ניתן לבחור מעשנת בשר למרפסת או לחצר, מבלי לחשוש מהריחות שיגיעו לשכנים, היא ניתנת לשטיפה ומצליחה לשמור על טמפרטורה יציבה לאורך כל זמן הבישול.

שאלות ותשובות 

מה ההבדל בין מעשנת גז למעשנת חשמלית ביתית? 

ההבדל המהותי בין השניים יבוא לידי ביטוי בעיקר בצורת התפעול. במקרה של חשמלית היא תעבוד על חשמל ותזדקק גם לשקע, בעוד שהגז תעבוד על בלון גז ולכן יש לדאוג שיש תמיד ספייר. 

מה צריך לבדוק בעת רכישה של מעשנת גז מומלצת?

יש לבחון מספר דברים בטרם רוכשים מעשנת והם: עלות המעשנת שכולל את כל ציוד למעשנת בשר שיש להתאים עבורה, איכות בקרת הטמפ’ שלה ואת חומר הגלם ממנו היא עשויה, מעשנת גז איכותית מיוצרת ממתכת עבה, כך היא למעשה מספקת בידוד ואטימות מרבית.

כמה עולה מעשנת גז?

מעשנות גז יעלו בטווח של כמה מאות שקלים ויכולות להגיע עד לכמה אלפים בודדים. 

איך נדע להתאים לחלל את המעשנת הגז המתאימה?

כשבוחרים מעשנת בשר לבית, מלבד הבדיקה של המחיר יש לשאול את עצמנו כמה אנו נהיה פנויים להתעסקות עם צלייה, היכן המעשנת תמוקם, מה התנאים שאליהם היא תיחשף, מה התדירות של העישון ומה הקרבה שלה לשכנים. שיקול נוסף הינו הפונקציונליות. האם נבקש מעשנת ביתית קטנה, או שנעדיף מעשנת עם תכונות מתקדמות, כמו צלייה, אפייה ואולי גם של אידוי. מעשנת בשר גז תספק לנו יתרונות רבים רק חשוב לוודא שהם תואמים את הצרכים והאילוצים שיש לנו ובעיקר את טעמינו האישי. 

כיצד מתחזקים מעשנת בשר גז בחורף?

יש לעשות שימוש בכיסוי במידה והמעשנת נמצאת בגינה. חלק מהרכיבים של המעשנת מיוצרים ממתכת ולכן לא נרצה שתהייה חשופה לגשם ותחליד בעקבות זה. כמו כן, יש במעשנת יציאות חשמל שגם אסור שיהיו חשופים למים. במידה וניתן להכניס אותה תחת קורת גג או לחדר כל זמן שיורד גשם, זה יהיה הדבר המומלץ ביותר לעשות, אך אם לא ניתן, כדאי לרכוש עבורה כיסוי ייעודי. במקרה של מעשנת גז יהיה גם צורך לנתק אותן מבלון הגז כל זמן שאין בהן שימוש. פעולה זו היא סופר חשובה מבחינה בטיחותית ותמנע כל אופציה של דליפת גז שיכולה לסכן אותנו ואת הסביבה.

מוצרים מומלצים
מעשנת בשר גז

שתף את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

הכי פופלרי

מוצרים חמים

קטגוריות מוצרים

השארו מעודכנים

הצטרפו למגזין של גריל מאסטר

ללא ספאם, רק תוכן איכותי ומבצעים שלא תרצו לפספס!

עוד כתבות

גריל גז למרפסת קטנה

גריל גז למרפסת קטנה

גרילי גז יעניקו לנו את הארומה הייחודית של בשר צלוי, יחד עם הרבה נוחות וקלות בכל הזדמנות שנרצה ליהנות מחוויית צליית המזון שלנו. בעוד שבעבר

טאבון לפיצה

טאבונים לפיצה – כל מה שצריך לדעת

טאבוני האבן היפהפיים שהיינו רגילים לראות במסעדות ובמאפיות גדולות מוצבים היום בחצרות הבתים ומוסיפים הרבה אווירה וסטייל לחצר, וזאת עוד בטרם התחלנו לדבר על שלל

מעשנת חשמלית ביתית

מעשנת חשמלית ביתית

מעשנת חשמלית ביתית תאפשר לכם להכין ארוחה ייחודית בטעמיה בגינה או בתוך הבית שלכם ולהשיג תוצאות של בישול ברמה של מסעדת גורמה, הרבה יותר ממה

מעשנת בשר גז

מעשנת בשר גז

עם ישראל מוכר בתאוותו הרבה לבשר, אולם לפני שזה ישמע בעיקר רעבתני, אפשר בהחלט להיווכח כי בשנים האחרונות ישראלים רבים מפגינים ידע רב בכל הנוגע

הצטרף לרשימת המתנה אנחנו נודיע לך שהמוצר יחזור למלאי, אנא השאר כתובת מייל תקינה

אל תפספסו את המבצעים החמים שלנו! המבצעים החמים שלנו! המבצעים החמים שלנו!

Open chat
דילוג לתוכן